Obisk Majde Koren

V torek, 11. junija 2019, nas je obiskala pisateljica Majda Koren, ki piše za male in velike otroke.

Nastopila je posebej za vrtčevske otroke ter za učence razredne in predmetne stopnje. Mlajši otroci so se razveselili male pošasti Mici, ki so jo že vsi poznali iz njenih treh knjig. Spoznali pa so še druge junake iz njenih številnih knjig. Ena izmed knjig, Lojza iz vesolja, je celo dvojezična (slovensko-angleška) in je namenjena slovenskim izseljencem v Ameriki. Zanimive so bile tudi njene zgodbe o odločitvi za pisateljevanje, pa o tem, kako nastane zgodba, ki je včasih najprej objavljena na spletni strani, šele potem v knjižni obliki. Razložila nam je, od kod dobi ideje, pa tudi nekaj primerov pasti iz spletnega okolja, ki prežijo na najstnike in jih je opisala v knjigi za najstnike “Julija je zaljubljena lol”.

Veseli nas, da je njen obisk delno financiralo Društvo slovenskih pisateljev prek programa Povabimo besedo, ki ga financira Javna agencija za knjigo Republike Slovenije.