Obisk urednika Našega časopisa

GAŠPER TOMINC OBISKAL ŠOLSKE NOVINARJE

V torek, 26. novembra 2019, se je našemu povabilu odzval in nas obiskal odgovorni urednik Našega časopisa gospod Gašper Tominc. Učenci, ki letos obiskujemo izbirni predmet šolsko novinarstvo, smo ga želeli povprašati, kako nastane časopis. Odgovarjal je na naša vprašanja, saj nas je zanimala celotna pot, torej od zamisli, pisanja članka pa vse do tega, da Naš časopis pride v nabiralnik. Izvedeli smo tudi, koliko stane oglas, katere strani so najbolj brane, koliko izvodov časopisa mesečno natisnejo, kje ga natisnejo, koliko časa ta časopis izhaja in tudi to, kako se je tekom časa njegova podoba spreminjala in dopolnjevala. Po debeli uri prijetnega pogovora smo ugotovili, da pisanje člankov sploh ni lahko delo.

učenci šolskega novinarstva OŠ Horjul