Šola v naravi

Učenci obeh 5-ih razredov naše šole, so imeli od 5. do 9. 10. šolo v naravi, ki je potekala na Debelem rtiču.

V ponedeljek zjutraj so se od domačega kraja poslovili v deževnem in oblačnem vremenu. Na Debelem rtiču jih je skorajda ves čas spremljalo sončno in toplo vreme, ki so ga izkoristili za številna nova znanja in doživetja.

Dvakrat na dan so plavali v notranjem bazenu, kjer so s pomočjo plavalnih učiteljev izboljšali svoje plavalne veščine. Spoznavali so tipično sredozemsko rastje, se naučili razlikovati in poimenovati posamezne polže in školjke. Z ladjico obiskali Piran ter videli nekaj tipičnih značilnosti tega našega najmanjšega obmorskega mesta ter se z obiskom Akvarija poglobili v raznolik morski svet. Kar je pa najpomembnejše, bolje so spoznali drug drugega ter pri tem prestopili novo stopničko na poti k lastni večji samostojnosti.

Helena Leskovec – vodja šole v naravi

1. dan

2. dan

3. dan