»All for a Greener Europe«

Od septembra 2015 do avgusta 2018 je bila naša šola vključena v mednarodni projekt Erasmus+ »All for a Greener Europe«. Poleg naše šole je v projektu sodelovalo še šest šol iz Walesa, Turčije, Nemčije, Poljske, Švedske in Italije. Glava tema našega projekta »Vsi za bolj zeleno Evropo« je bila ekoturizem.

V času sodelovanja smo spoznavali turizem in njegov vpliv na okolje. Učenci in učitelji smo se seznanili in se pogovarjali o oblikah turizma in odkrivali načine, da bi bila ta gospodarska panoga bolj okolju prijazna. Seveda smo se dotikali tudi tem onesnaževanja in drugih vplivov na okolje ter tradicije in kulturne dediščine, ki sta pomembni za turizem. Sodelovanje v takem projektu je našim učencem omogočilo predvsem realno in živo komunikacijo v angleščini, kar je seveda imelo vpliv na njihovo kvaliteto govornega sporočanja. Pri učencih sta se izboljšali tudi veščini branja in pisanja, ki sta izjemnega pomena za nadaljnje izobraževanje. Nenazadnje je imelo sodelovanje v takem projektu izjemen pomen za osebnostno in profesionalno rast učiteljev, ki lahko svoje izkušnje uporabljajo v svojem vsakodnevnem delu.