Prvi šolski dan

Spoštovani!

Novo šolsko leto bomo začeli v torek, 1. 9. 2020.

Skladno z navodili pristojnega ministrstva in trenutno epidemiološko situacijo bomo šolsko leto začeli po modelu B-OŠ kot izhaja iz priporočil.

• Za učence od 2. do 9. razreda se pouk prične ob 8.30.
  • Jutranjega varstva za 1. razrede na ta dan ni.
  • Varstvo vozačev bo organizirano v matičnih učilnicah učencev.
  • Podaljšano bivanje bo organizirano do 16.30 (otroci bodo iz PB sami lahko odšli domov le s pisnim obvestilom starša).
  • Učenci bodo imeli dve uri razredne ure, nato bo pouk potekal po urniku.
  • Malico in kosilo bomo organizirali, a po prilagojenem urniku v jedilnici.
  • Učenci naj imajo s seboj torbo z vsemi šolskimi potrebščinami in copate.
  • Šolski prevoz bo vozili po sporočenem voznem redu (zjutraj). S termini popoldanskih prevozov vas bomo seznanili predvidoma oktobra, do takrat pa bo veljal režim pospešenega prevoza domov. Otroci se bodo vrnili domov med 13.30 in 15.30.

Prosimo vas, da v šoli upoštevate osnovna zdravstvena priporočila:

1. V šolo pridemo zdravi – brez znakov okužbe dihal.
  2. Umivamo si roke.
  3. Skrbimo za higieno kihanja in kašlja.
  4. Ne dotikamo se obraza z neumitimi rokami.
  5. Vzdržujemo medosebno razdaljo 1,5 metra.
  6. Priporočamo, da vsi, starejši od 6 let, nosijo izven učilnic zaščitne maske. Sprejemljiva je tudi druga oblika zaščite ustnega in nosnega predela (šal, ruta ali podobne oblike zaščite). Učencem, ki iz različnih razlogov ne morejo oz. ne smejo nositi maske, bomo omogočili vključitev v šoli.
  7. Starše, ki boste na ta dan pospremili otroka v prvi razred, še posebej prosimo, da vzdržujete varnostno razdaljo in uporabljate zaščitno masko.

Lepo vas pozdravljamo.

Kolektiv OŠ Horjul