Rastem s knjigo – Izlet

Projekt »Rastem s knjigo« je nacionalni projekt, ki ga organizira Javna agencija RS za knjigo skupaj s splošnimi in šolskimi knjižnicami. Z njim želimo vsi vpleteni spodbujati obiskovanje knjižnic in motivirati za branje kvalitetne mladinske literature slovenskih avtorjev.

V četrtek, 1. 10. 2020, so sedmošolci obiskali Mestno knjižnico Ljubljana, in sicer njihovo viško enoto Prežihov Voranc.

Ga. Manca Ratković, vodja oddelka za otroke in mladino, je učencem predstavila knjižnični sistem Slovenije, Cobiss ter bolj podrobno mrežo knjižnic Mestne knjižnice Ljubljana, med katere sodi tudi enota Prežihov Voranc.

Po koncu obiska smo skupaj tudi obiskali posamezne oddelke knjižnice in nekateri učenci so si že izposodili knjige, ki jih, če želijo, lahko vrnejo tudi v njim bližji enoti Mestne knjižnice Ljubljana v Horjulu.

Vsak sedmošolec v okviru tega projekta dobi v dar knjigo, vendar je letos učenci niso dobili v knjižnici, ampak jo bodo dobili kasneje.