Drevo, lisička, fantek in punčka

Pred vrati naše učilnice so nas dolgo časa vsako juto pozdravili pisani listki z dreves, ki smo jih opazovali, odkar smo postali šolarji. Hladnega jutra pa teh ni bilo več, le gole veje in vejice tkejo drevesno krošnjo.

Bil je petek, naši učiteljici sta prinesli papir in tulce, ki smo jih mi pobarvali, papir, volno in lupinice ter semena in imeli smo tehniški dan. Sklenili smo, da si bomo v razredu izdelali drevesa, ki se bodo spreminjala, kot se bo preoblačil drevored pod našim oknom. Pa živalice previdno kukajo izza debel, čeprav so se poskrile vse, ki smo jih našli na naših raziskovalnih poteh. Med njimi pa se sprehajamo mi, fantki in punčke s pisanimi šali in toplimi čeveljčki.  Čakamo, kdaj si bodo sneli mehke šale, drevesom pa zamenjali rjavo krošnjo z zeleno, tako kot jo barvamo v naše zvezke k črki D.

Horjulski prvošolci z učiteljicama Ireno in Mojco

Drevo, lisička, fantek in punčka