MEDGENERACIJSKO SODELOVANJE- DOM ZA OSTARELE HORJUL IN OŠ HORJUL

V prvem razredu se pogovarjamo o življenju, katerega del je tudi starost. Radi imamo babice in dedke. Radi imamo tudi prababice in pradedke. Nekateri živijo doma, drugi živijo v domovih za ostarele. Učenci vedo, da so starostniki večkrat tudi osamljeni in da jih lahko razveselijo tudi oni. Prepoznavajo, da za te ljudi ni darilo denar ali nekaj, kar se kupi v trgovini. V šoli so otroci naštevali kaj vse je tisto s čimer lahko razveselijo starejšega človeka: obisk, pogovor z njim, to, da mu prinesejo očala, če ne vidi ali mu preberejo pravljico, zapojejo pesmico ali narišejo risbico. Vedo, da so malenkosti tisto, kar nariše nasmeh na obraz in ogreje srce.

V šoli se na starostnike večkrat spomnimo v pogovorih. Pogovarjali smo se o decembrskih možeh, o predprazničnem druženju, o presenečenjih in o vsem lepem, povezanim s tem decembrskim časom. Ustvarili smo voščilnice za novo leto 2023 za tiste, ki živijo v domu ostarelih.

Tanja Bergant