Rišemo prijateljem

»Rišem/Pišem za prijatelja«, je kreativno dobrodelni projekt, ki povezuje ustvarjalno energijo otrok in dobrodelnost. Ustvarjali smo na izbrano tematiko in s svojim izdelkom tekmujemo za potisk na platnicah šolskih zvezkov – cilj natečaja je namreč nameniti čim več zbranih sredstev od prodaje zvezkov v dobrodelni namen. To tudi označuje samo ime natečaja Rišem/Pišem za prijatelja. Letos je naslov natečaja »Znana umetniška dela v sodobni preobleki«.

V šoli, v prvih razredih, smo se pogovarjali o svetovno znanem slikarju Pablu Picassu, ki je pogosto slikal popačene obraze. Večkrat je bil slabe volje in odraz njegovega razpoloženja so tudi drugačne slike obrazov. Mi smo postali med risanjem dobre volje, ker so se nam zdele slike smešne, nekaterim pa malo strašljive. Upamo, da bodo naše slike drugim všeč in da bodo ustvarjalci natečaja izbrali tiste, zaradi katerih bodo z dobrodelnostjo pomagali čim več otrokom.

Naše umetnine bomo objavili ob koncu natečaja.

Tanja Bergant