Ob tednu otroka nas povezujeta šport in igra

Otrokovo naravno vedenje je igra. Preko igre razvijamo gibalne izkušnje,  vzdržljivost, borbenost. Pomaga nam pri uravnavanju odnosov v skupini in nas razvedri.

V Osnovni šoli Horjul smo prvošolci teden otroka sklenili s športnim dnem. Po jutranji pravljici nas je sedmošolka Nike naučila ples parov v skupini. Knjižnica se je spremenila v plesno dvorano polno nasmejanih plesalcev. Po tem smo se razdelili v tri skupine. Vsaka učiteljica je z nami delila nekaj iger. Premagovali smo različne ovire v štafetnih igrah, miški smo pomagali pred mačko, preizkusili smo ali je most trden, tekali smo od slaščice do slaščice, spoznali smo Johna Mariona iz Londona in medvedka na kolesu. Igrali smo se na šolskih igralih. Ob osončenem igrišču in veselih igrah nam je čas prehitro minil. Načrtovali smo ogled risanke Žabji kralj, a nas je znana zgodba počakala za po kosilu.

Šport in igra sta nas neopazno povezala in obogatila z novimi izkušnjami. Veselimo se naslednjih športnih izzivov.

Fotografirala učiteljica Tanja.

Zapisali učiteljici Mojca in Irena s prvošolci.