Šolsko bralno tekmovanje

BRALNO TEKMOVANJE OŠ HORJUL

»Ker radi potujemo s knjigami!«

Kdaj? Od 19. septembra 2022–2. aprila 2023.

Kaj šteje?

• ODSTOTEK OPRAVLJENIH BRALNIH ZNAČK PRI UČENCIH (torej največ 100 točk/oddelek)
  • ODSTOTEK OPRAVLJENIH BRALNIH ZNAČK PRI (STARIH) STARŠIH (štejeta največ dva (stara) starša na učenca) (torej največ 100 točk/ oddelek)
  • LIKOVNI NATEČAJ: prvi trije oddelki z obeh stopenj dobijo 20, 10 oz. 5 točk.
  • OCENJEVANJE BRALNEGA KOTIČKA: prvi trije najuspešnejši oddelki s predmetne in razredne stopnje dobijo 20, 10 oz. 5 točk.

V kolikor bo na koncu seštevek točk pri dveh razredih iste stopnje enak, bo o zmagovalcu odločil žreb.

Dejavnosti

Učenci IN (stari) starši do 2. aprila beremo za bralno značko.

Do 20. decembra

Vsak oddelek v svojem matičnem razredu izdela bralni kotiček.

Kotiček bomo ocenili v zadnjih dneh decembra. Člani komisije ne bodo razredniki.

Kriteriji ocenjevanja bodo: izvirnost, natančnost izdelave, uporabnost.

Do 10. marca

Narišite portret Kristine Brenkove ali knjižnega junaka iz književnih del Kristine Brenkove. Izdelke prinesite knjižničarki do 10. marca 2022.

Nagrada

En zmagovalni razred z razredne in en s predmetne stopnje se ob koncu šolskega leta odpeljeta na nagradni izlet!