Kaj je živo?

Prvošolci smo imeli v zadnjem tednu novembra tehniški dan.

Nanj smo se pripravljali že pred tem. Cel mesec smo v šolo prinašali kartonske in plastične tulce. Pri pouku smo shranjevali odrezke barvnega papirja. Babice so nam podarile ostanke klobčičev volne.

Zbranim materialom smo vdahnili novo življenje. Naše spretne roke so iz materialov oblikovale deklice, dečke, zajčke, lisičke, smreke in smrečice. Ob tem se nam je v misli prikradlo vprašanje, kaj je živo. Naši izdelki so nam ponujali odgovor, da je živ človek, žival in rastline.

V želji, da bi pričarali nekaj prazničnega vzdušja, smo izdelano razstavili v avli pred učilnicama, kjer je nastala prava zimska pokrajina.

Da, življenje v šoli je pestro, raznoliko, vedno živahno in živo. Mi smo materialom dodelili  novo življenjsko vlogo in obenem poživili šolski prostor.

Zapisali učenci prvih razredov z učiteljicama Mojco in Ireno.