Bela krajina za učence 8. a in b razreda

Dragi osmošolci,

v torek, 23. aprila 2024,boste učenci 8. razredov imeli kulturni dan. Spoznali bomo Belo krajino. Dan bomo začeli z obiskom OŠ Bistra glava, kjer bomo sedli v šolske klopi. Priča bomo namreč temu, kako je pouk izgledal v času naših babic. Ogledali si bomo Metliški grad in muzej, v Rosalnicah bomo okušali belokranjsko pogačo, po tem bomo imeli kosilo s sladico. Ob koncu bo vsak otrok s seboj odnesel še hlebček kruha. Na Otoku si bomo ogledali letalo DC-3, naša zadnja postaja pa bo Vinica, rojstni kraj oz. hiša pesnika Otona Župančiča.

S seboj bomo vzeli šolsko malico, ta dan boste odjavljeni od kosila.

Odhod avtobusa izpred šole bo ob 7. uri, povratek v Horjul pa je predviden okoli 18. ure.

S seboj imejte pisalo in trdo podlago.

Lepo Vas pozdravljam.

Natalija Kogovšek

Stroškovnik:

OŠ Brihtna glava: 6 €

Grad Metlika in Belokranjski muzej: 4 €

Pogača dobrodošlice, prikaz dela belokranjske pogače, kosilo s sladico, ½ kg kruha za domov: 16 €

Vinica: 3 €

Prevoz: 20 €