Praktična delavnica na šolskem vrtu: pozdravimo pomlad

V torek, 9. 4. 2024, je na šolskem vrtu potekala praktična delavnica z naslovom Pozdravimo pomlad v sodelovanju z učenci Osnovne šole Horjul, ki obiskujejo interesno dejavnost Šolski vrt, in Društvom kmečkih in podeželskih žena Dobrova – Horjul – Polhov Gradec. Obiskale so nas štiri gospe iz društva, ki so prinesle s seboj polno naročje prvih spomladanskih sadik. Najprej smo pregledali vse štiri grede in se dogovorili, kam bomo posadili posamezne rastline. Nato so gospe razdelile delo posameznim učencem, ki so z veseljem poprijeli za vrtnarsko orodje. Povedali so mi namreč, da so res že težko čakali novo vrtnarsko sezono. Na dveh gredah smo najprej uredili medovite rastline, nato pa posadili še nekaj rastlin, ki jih bodo čebelice zelo vesele. Medovite rastline imajo rade družbo začimb in zelišč, zato smo posadili še nekaj le-teh: ameriški slamnik, meliso, pelin … Na našo cvetlično gredo, kjer so se že razcveteli tulipani in narcise, pa smo dodali še nekaj rož. Na koncu smo še okopali čebulo ter česen in pripravili zelenjavno gredico za sajenje sadik zelenjave, kar pa bomo naredili v mesecu maju, ko bo vreme primerno. Res je bil vroč dan, zato so učenci vse, kar smo posadili, še zalili.

Dve šolski uri sta hitro minili, a opravili smo vse delo, nato pa s ponosom pregledali naše prav lepo urejene grede. Z gospemi sem nato še, ker je bil lep sončen dan, v paviljonu ob šolskem vrtu popila kavo. Ob tem pa smo se dogovorile za nadaljnje dejavnosti. Veselim se ponovnega sodelovanja in se lepo zahvaljujem gospem za obisk.

Cirila Šramel, mentorica ID Šolski vrt